Silikon Hortum Nedir ?

Anasayfa » Silikon Hortum Nedir ?

Silikon Hortum
Silikon hortum , sanayinin pek çok alanında sık sık tercih edilmektedir. Profesyonel tüketimler, hem kolay hem de estetik kullanımlar için pek çok sorunu bir kaç tıklama ile rahatlık ile çözebilirsiniz. Ayrıcalıklı ve de yenilikçi çalışmalar için karşınıza çıkarılacak birçok çözüm için, dikkat etmeniz gereken tüm fırsatları bu anlamda kullanabilirsiniz.

Ön plana çıkarılacak olan ve de yenilikler ile ilgili bireysel tüketimi sağlayan en büyük fırsatlara bu kadar kolay bir şekilde ulaşmak mümkün. Kalitenin, estetik ve de yenilik ile bir araya gelmesi adına sunulan birçok türden çalışma ve kolay tüketim için silikon ürünleri ön plana çıkarabilirsiniz.

Silikon Hortum İmalatı

Silikon Hortum

Silikon hortum modelleri birçok endüstride kullanılmaktadır. Birkaç tıklama ile profesyonel tüketim, basit ve estetik kullanım gibi birçok sorunu kolayca çözebilirsiniz. Ayrıcalıklı ve yenilikçi çalışmalar için çeşitli çözümler sunmak için dikkat etmeniz gereken tüm fırsatları kullanabilirsiniz.

Birkaç tıklama kadar kolay bir şekilde vurgulanmak ve kişisel yenilik tüketiminizi yönetmek için en büyük fırsatı kullanabilirsiniz. Estetik ve yenilik ile kaliteyi sağlamak için sunulan her türlü iş ve kolay tüketim için kendinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Bireysel tüketimi ve düşünebildiğiniz işler için kolay fırsatları kullanabilir ve kaçırmayacağınız her şeyle birlikte çalışabilirsiniz. Özel tüketim için yenilikçi çözümlerin ortaya çıkmasını kolaylaştırın.

Nasıl Yapılır?

Her ne kadar silikon hortum ve silikon tüpler tüm sektörlerde kullanılsa da otomotiv sektöründe özellikle tercih edilmektedir. Silikon malzemenin özelliklerinden dolayı, özellikle basınca dayanıklı ve kimyasal maddelere maruz kalması nedeniyle tercih edilen, ısıya, neme, buhara ve sıvıya ve ayrıca yüksek basınca geçirgenlik. Silikon fitilleri kapı ve pencere duvarlarının birleşiminde dolgu maddesi olarak kullanabilirsiniz. Silikon yapı bileşiklerinde ve yalıtımda da kolayca kullanılır. Silikon fitilleri yerleştireceğiniz alanlar temiz ve kirsiz olmalıdır. Bu silikon fitilin rahatlığını ve işlevselliğini sağlayacaktır.

Silikon fitiller, silikon contalar, silikon bıçaklar gibi diğer benzer malzemelerle aynı fonksiyonları yerine getirir. Bu silikon malzemelerin temel amacı ısıya, neme ve sıvılara geçirgenliği ortadan kaldırmak ve sağlıklı yaşam alanları oluşturmak ve aynı zamanda endüstriyel alanda güçlü bir yalıtım malzemesi olarak hizmet etmektir. Yüksek ısı yalıtım değerine sahiptir. Böylece suya ve buhara karşı çok dayanıklıdırlar.

Silikon Hortum Fiyatları

Silikon hortum fiyatları, 1 metrelik, 5 metrelik, 10 metrelik boyuna göre ve 4/7 mm, 5/8 mm, 3/6 mm, 6/9 mm, 8/12 mm, 10/14 mm şeklinde çaplara ayrılarak hesaplanmaktadır. Her yıl daha kaliteli bir üretim ortaya çıkaran firmalar bu kaliteyi elbette fiyatlarla yansıtmaktadırlar. Metre işi fiyat verildiği gibi bazı firmalar toptan fiyatta vermektedirler. Toptan satışlar, genellikle farklı sektörlere yapılmaktadır. Önceleri dışa bağımlı kalan ülkemiz, 2020 yılında dışa bağımlılığı azaltmış olsa da yine de ham maddesini dış ülkelerden ithal etmektedir.

Endüstri ağırlıklı kullanılan, boylarına, ebatlarına ve çaplarına göre sınıflandırıldıktan sonra bir bedel biçilir. Gelişen teknoloji sayesinde her türlü tercih ve seçenekler artık bir tık ötede. İnsanların yaşamlarında çok kullanılan ve yaşamlarını kolaylaştıran tüm sektörlerde rahatlıkla tercih edilen bir ürün olmuştur.

Basınca ve kimyasal darbelere karşı dayanıklı olmasından dolayı otomotiv sektöründe de tercih edilen bir üründür. Tek renkle kalmayıp kullanım alanlarına göre her renkte üretimi yapılmaktadır. Sarı, mavi, yeşil, mor, kırmızı, gök mavisi, siyah, şeffaf gibi renkleri mevcuttur.

 

Hortum Çeşitleri

Isıya dayanıklı silikon hortum belirli bir isim altında toplansa da ve benzer bazı özelliklere sahip olsa da kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterir, çeşitleri konusuna gelirsek de;

 • İlaç, kimya ve gıda laboratuvarları için,
 • Sıvı dolum tesisleri için,
 • Hastane sterilizasyon ve oksijen kullanımları için,
 • İçecek makinelerinin kullanımı için,
 • Süt sağma ve dolum işlemleri için,
 • Kozmetik ürünlerinin üretim hattı için,
 • Gibi akıllara ilk gelen çeşitlerini sıralayabilmemiz mümkündür.

Isıya Dayanıklı Silikon Hortum Nedir?

Isıya dayanıklı silikon hortum öncelikli olarak adından da anlaşılabileceği gibi ısı, nem ve aşınmaya karşı dirençli olup PVC borulardan daha esnek bir yapıya sahiptir. Dayanabileceği sıcaklık aralığı ise minimum düzeyde 70 derece maksimum düzeyde ise 230 derece olarak standarda bağlanabilmektedir.

Kullanım alanlarına bakacak olursak da;

 • Endüstriyel cihazlar
 • Gıda üretim fabrikaları
 • İlaç sanayi
 • LED cihazların üretimini yapan fabrikalar
 • Aydınlatma sektörü

Olarak sıralayabiliriz. Farklı tiplerde karşımıza çıkması muhtemelen olan bu hortumlar endüstriyel cihazların bağlantıları ya da üretim hatlarının beslenmesi açısından kullanılmaktadır. Kimyasal kullanımı ya da sıcak su iletimi gibi durumların söz konusu olmasından dolayı da farklı sıcaklık seviyelerine uygun olarak kullanılmalıdır.
Silikon Hortum Çeşitleri

Call Now ButtonTıkla Ara