Yumuşak Silikon Hortum

Yumuşak Silikon Hortum

Yumuşak Silikon Hortum, insanların yaşamlarında çok kullandıkları ve işlerini oldukça kolaylaştıran bir ürün olmuştur. Silikon hortum dayanıklı bir malzeme olduğu için endüstri ve üretim uygulamalarında büyük paya sahip bir malzemedir. Silikon hortumlar içerdiği silikon maddesinden dolayı; özellikle basınca dayanıklı olduğundan ve kimyasal maddelere maruz kalması nedeniyle tercih edilen bir malzemedir.

 

Yumuşak Silikon Hortum Nerelerde Kullanılır?

Yumuşak Silikon hortum modellerinin kullanımı birçok endüstride yer almaktadır. Basınca ve darbeye dayanıklı olan yumuşak silikonlu hortum, otomotiv sektörü başta olmak üzere; gıda endüstrisinde, ilaç imalatında kullanılan cihazlarda, aydınlatma cihazlarında, soğutma cihazlarında ve daha birçok alanda silikon hortum kullanılmaktadır.

 

İki çeşit ham maddesi bulunmaktadır. Silikon hortumların en temel özelliği, ısıya, neme ve aşınmaya karşı dayanıklı olmalarıdır. PVC ve plastik borulardan daha dayanıklı ve esnektir. Uzun yıllar kullanımı mümkündür. Bu nedenle sanayide kullanımı oldukça yaygındır.

 

Silikon Hortum Fiyatları

Sanayide sıkça kullanılan silikon hortumlar, boylarına, ebatlarına ve çaplarına göre sınıflandırıldıktan sonra fiyatlandırılmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte her türlü tercih ve seçeneklere ulaşmak günümüzde artık bir tık ötenizde.

 

Silikon Hortumların Özellikleri

Silikon hortumlar; ısıya, neme, buhara ve yüksek basınca dayanıklı ürünlerdir. Sıvılarda geçirgenliği ortadan kaldıran bir malzemedir. Silikon hortumlar -40°C ile 260°C sıcaklığına dayanıklı şekilde imal edilmektedir.

 

Endüstriyel bir malzeme olan yumuşak silikon hortum tek renkle kalmayıp kullanım alanlarına göre her renkte üretimi yapılmaktadır. Sarı, mavi, yeşil, mor, kırmızı, gök mavisi, siyah, şeffaf gibi çeşit çeşit renk seçenekleri mevcuttur. Sanayinin gün geçtikçe ivme kazandığı ülkemizde ithalatı yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. Otomotiv sektöründe üretimin artması ihtiyacına olan talebi de artırmıştır.

 

Ülkemizde açılan hastanelerin sayısının artması da tıp cihazlarının imalatına ivme kazandırmıştır. Farklı şekillerde karşımıza çıkması muhtemelen olan bu hortumlar teknik cihazların bağlantıları ya da ünite hatlarının beslenmesi açısından yaygın olarak kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Kimyasal kullanımı ya da sıcak su iletimi gibi durumların söz konusu olmasından dolayı da farklı sıcaklık seviyelerine uygun olarak kullanılmalıdır.

 

1.158 kez görüntülendi
Call Now ButtonTıkla Ara