Silikon Hortum Fiyatları

Silikon Hortum Fiyatları

Silikon hortum fiyatları, üretildiği ham maddeye göre ve kalitesine göre sınıflandırılır. İki çeşit ham maddeden üretilen silikon hortumun en önemli özelliği ısıya ve aşınmaya dayanıklı olmasıdır. Bunun yanı sıra neme karşı da oldukça dayanıklı olan silikon hortum, plastik hortumlardan daha dayanıklı ve daha kalite ve daha esnek bir yapıya sahiptir. Endüstri ağırlıklı kullanılan silikon hortumlar, boylarına, ebatlarına ve çaplarına göre sınıflandırıldıktan sonra bir bedel biçilir. Gelişen teknoloji sayesinde her türlü tercih ve seçenekler artık bir tık ötede. İnsanların yaşamlarında çok kullanılan ve yaşamlarını kolaylaştıran silikon hortum, tüm sektörlerde rahatlıkla tercih edilen bir ürün olmuştur.

Basınca ve kimyasal darbelere karşı dayanıklı olmasından dolayı otomotiv sektöründe de tercih edilen bir üründür. Tek renkle kalmayıp kullanım alanlarına göre her renkte üretimi yapılmaktadır. Sarı, mavi, yeşil, mor, kırmızı, gök mavisi, siyah, şeffaf gibi renkleri mevcuttur.

silikon-hortum-fiyatlari

silikon-hortum-fiyatlari

Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Silikon hortum fiyatları, dayanıklılık açısından bakıldığında ısıya, neme, sıvıya, yüksek basınca ve buhara karşı gösterdiği dirence göre ayrışır.

Fiyat hesaplanırken ayrıca şunlarda göz önünde bulundurulur;

  • Kalitesi
  • Ham maddesi
  • Boyu
  • Çapı
  • Cinsi
  • Çeşidi

Güncel Silikon Hortum Fiyatları 2020

Silikon hortum fiyatları, 1 metrelik, 5 metrelik, 10 metrelik boyuna göre ve 4/7 mm, 5/8 mm, 3/6 mm, 6/9 mm, 8/12 mm, 10/14 mm şeklinde çaplara ayrılarak hesaplanmaktadır. Her yıl daha kaliteli bir üretim ortaya çıkaran firmalar bu kaliteyi elbette fiyatlarla yansıtmaktadırlar. Metre işi fiyat verildiği gibi bazı firmalar toptan fiyatta vermektedirler. Toptan satışlar, genellikle farklı sektörlere yapılmaktadır. Önceleri dışa bağımlı kalan ülkemiz, 2020 yılında dışa bağımlılığı azaltmış olsa da yine de silikon hortumların ham maddesini dış ülkelerden ithal etmektedir.

Kauçuk, plastik, pvc verici, kompozit hortum türlerine göre daha kaliteli ve kullanışlı olan silikon hortumdur. Her yıl yeniden güncellenen fiyatların güncellenme sebebine bakacak olursak ham maddenin artış göstermesi, işçiliğin gelişmesi, işçiliğin yanında her yıl üretimde farklı plan ve projelerin yer alması haliyle fiyatlara yansımaktadır ve güncellenme gereği duymaktadır.

1.245 kez görüntülendi
Call Now ButtonTıkla Ara